Fotowoltaiczne panele - ogród i dom

panele słoneczne montaż

Podwyżki cen prądu? Nie takie znowu straszne...

Jaka będzie przyszłość energii elektrycznej? Unia europejska coraz to częściej i radykalniej zaostrza przepisy dotyczące elektrowni cieplnych i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. No a jak dobrze wiemy Polska wę

Fotowoltaiczne panele - ogród i dom panele słoneczne montaż
glem stoi. Przez to spadną na nas nieuchronne podwyżki prądu, a co za tym idzie i podwyżki w niemalże wszystkich sektorach gospodarki. Lecz możemy się uchronić przed nowymi wydatkami, przynajmniej w cenach prądu. Kolektory słoneczne to możliwie jedno z najlepiej funkcjonujących sposobów na energię odnawialną. Fotowoltaika to aktualnie najbardziej dostępny sposób na własną produkcję prądu, a co za tym idzie, ochronie przed podwyżkami prądu. Poza tym można znaleźć wiele funduszy, które pomogą na zredukowanie kosztów zakupu takiej instalacji nawet o dziewięćdziesiąt procent! Wkład własny w takim przypadku to na prawdę grosze, w porównaniu z ceną, jaką mielibyśmy zapłacić bez wsparcia. Dlatego to chyba najlepsza pora, aby energia odnawialna zawitała w naszych domach. Tym bardziej że kolektory słoneczne są dość proste w instalacji. I choć ogranicza ich pogoda i warunki słoneczne, to na aktualny stan technologi możemy zagwarantować sobie dopływ prądu z kolektorów nawet zimą! Oczywiście możemy jeszcze zainstalować inne elektrownie, czy to wiatrowe czy nawet wodna, jednak kolektory słoneczne posiadają najmniej ograniczeń i najwięcej zalet. Tym bardziej że jest to najtańszy sposób na własną elektrownie a zarazem można liczyć na największe dofinansowanie. Więc nie ma na co czekać, bo podwyżki cen prądu jeszcze nas dopadną.


Rożne potrzeby. Odmienne instalacje do pozyskiwania OZE

Co może pomóc w zwalczaniu skutków uprzemysłowienia znacznych połaci ziemi.
Myślenie proekologiczne jest tego namacalnym przejawem. Namacalnym, ponieważ jego wytworem są nowe technologie pomagające ograniczyć ilość gazów cieplarnianych.

Gospodarstwa domowe produkują znaczne ilości dwutlenku węgla, który jest naturalnym czynnikiem nasilającym efekt cieplarniany.

Jak ograniczyć zawartość gazów cieplarnianych w atmosferze, których jest znacznie więcej. Odpowiedzią jest OZE, czyli wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Fotowoltaika jest jedną z technologii, które pozwalają produkować energię elektryczną se słońca.

Natomiast kolektory słoneczne służą do wytwarzania ciepła do ogrzewania, zazwyczaj domów mieszkalnych. Wykorzystują ten sam nośnik energii. Słońce dostarcza dość dużej mocy do wyprodukowania znacznych ilości ciepła.

Kolektory w znaczny sposób ograniczają smog. Energia odnawialna produkowana przy pomocy zaawansowanych technologicznie kolektorów słonecznych i fotowoltaicznych pozwala na zrezygnowanie dotychczasowych źródeł energii, które dość mocno obciążają środowisko naturalne. Spalany w piecach węgiel powoduje powstanie zasłony dymnej w powietrzu.

Planując zastosowanie technologii słonecznych należy wiedzieć jaka energię niesie promieniowanie słońca.

Trzeba wiedzieć też jak duża musi być instalacja, która pokryje zapotrzebowanie na energię dla planowanego obiektu.

Trzeba też wybrać rodzaj instalacji i zależy co chcemy pozyskać z natury. Jeśli ciepło potrzebny będzie korektor.


Choć same urządzenia i ich montaż

Ciągle rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną sprawia, że musimy szukać nowych jej źródeł. Tradycyjne elektrownie, oparte o technologię węglową, są wyjątkowo uciążliwe dla środowiska, powodując jego zanieczyszczenie, a w efekcie globalne ocieplenie. Dlatego tak ważna jest energia odnawialna, na którą coraz częściej zwracają uwagę nie tylko najbardziej rozwinięte kraje. Po energię odnawialną sięgają też kraje turystyczne, ponieważ pozwala ona zachować nieskażoną przyrodę. Bardzo często mówi się o fotowoltaice oraz kolektorach słonecznych. Nie są to pojęcia tożsame, choć zarówno fotowoltaika, jak i kolektory wykorzystują energię słoneczną. W przypadku fotowoltaiki energia słoneczna jest przekształcana w specjalnych urządzeniach, które występują w postaci paneli, w energię elektryczną. W wielu krajach tworzy się specjalne farmy fotowoltaiczne, gdzie całe połacie paneli produkują spore ilości czystego prądu elektrycznego. Natomiast kolektory słoneczne to urządzenia, które przetwarzają energię Słońca na ciepło. W ten sposób doskonale można podgrzewać wodę czy wykorzystywać to ciepło do ogrzewania domów. Nawet niewielkie kolektory zamontowane na dachu mogą dać całkiem spore oszczędności. Choć same urządzenia i ich montaż do najtańszych nie należy, to jednak inwestycja dość szybko się zwraca. Sporym atutem jest też zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska, ponieważ energia cieplna tak uzyskana jest wyjątkowo czysta. Każda kolejna generacja czy to paneli fotowoltaicznych czy kolektorów jest coraz bardziej wydajna.