? Jeśli będziemy się stosować do konkretnych porad to na naszej drewnianej podłodze, będą bawić się jeszcze nasze wnuki.
Pierwszy problem, z którym się będziemy mierzyć to wybór odpowiedniego gatunku drewna. Na podłogi polecany jest twardy surowiec, np.: dąb, czy jesion. Jednak przy odpowiednim zabezpieczeniu, sosna też może długo posłużyć. Po wybraniu materiału określamy, czy chcemy podłogę z desek, paneli czy może parkiet. każda z tych podłóg potrafi być piękna przy odpowiedniej pielęgnacji.
Konserwacja i zabezpieczenie przed uszkodzeniami, czy wilgocią to temat, który spędza sen z powiek wielu użytkownikom drewnianych podłóg. Do wyboru mamy mnóstwo produktów - od lakierów wszelkiej maści poprzez olej, a kończąc na wosku. Tutaj wybór nie jest oczywisty i zależy od wielu różnych czynników - jeśli ma się wątpliwości, to lepiej skonsultować wątpliwości z fachowcem.
Co jakiś czas - u każdego według potrzeb - powinno się odświeżać podłogę. Cyklinowanie parkietu, czy desek jest procesem, który doskonale zdziera wierzchnią warstwę drewna, tak aby usunąć wszelkie uszkodzenia, zadrapania z jej powierzchni. Zdarzają się sytuacje w których samo cyklinowanie nie wystarczy i trzeba zdjąć parkiet, aby go równo wyszlifować. W takich sytuacjach ponowne układanie parkietu, choć trochę uciążliwe, może przynieść zachwycające rezultaty.
Podłogi drewniane wciąż nadają stylu i
Podłogi są ważnym elementem wystroju wnętrza, ponieważ nadają pomieszczeniu wyglądu i wygody. Podłogi drewniane wciąż nadają stylu i estetyki, w zasadzie panele ułożyć można w każdym pomieszczeniu i kolorze, pamiętając o ich zastosowaniu, aby cieszyć się ich wyglądem na długo. Układanie parkietu jest dość łatwe, ponieważ posiadają system montażu typu click, co umożliwia szybki i łatwy montaż. Parkiet jest również przyklejany na specjalny klej. Przy układaniu należy zachować szczelinę między ścianą a parkietem, ponieważ panele pracują podczas użytkowania i dzięki temu nie wytworzą się zgrubienia między łączeniami, więc posłużą nam na długo. Jak wiadomo, z czasem wyciera się warstwa ochronna parkietu, nadając jej nieestetyczny wygląd i tutaj z pomocą przychodzi cyklinowanie parkietu, które polega na tym, że maszyna ściera pierwszą warstwę ochronną parkietu, jak i drobne zadrapania. Po czym można nałożyć ochronny bezbarwny lub kolorowy lakier i po raz kolejny zabezpieczyć parkiet przed zadrapaniami na następne lata.
Na rynku znajdziemy wiele możliwości wyboru
Podłogi to ważna część mieszkania, która ma znaczący wpływ na jego charakter i wygląd. Na rynku znajdziemy wiele możliwości wyboru rodzaju podłogi. Ale od lat prym wiodą podłogi drewniane.
Drewniana podłoga doda wnętrzu przytulności i ciepłego charakteru. Może być wykonana z drewnianych desek lub parkietu. Układanie parkietu polega na dopasowywaniu do siebie poszczególnych klepek, przez co powstają wzory na przykład jodełka, szachownica lub cegiełka. Najpopularniejsze klepki to dębowa i jesionowa. Obydwie są bardzo twarde, wytrzymałe i odporne na ścieranie.
Jeśli drewniana podłoga służy nam jakiś czas, konieczne jest jej odświeżenie. Najlepiej wtedy wykonać cyklinowanie parkietu. Cyklinowanie parkietu to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu powłok lakierniczych i malarskich wraz z niewielką ilością drewna. Dobrze przeprowadzone cyklinowanie parkietu pozwoli nam jeszcze długi czas cieszyć się piękną podłogą.
Układanie parkietu czy cyklinowanie parkietu najlepiej powierzyć dobrej firmie zajmującej się tego typu usługami, to wtedy drewniane podłogi w naszym domu będą niewątpliwą ozdobą.